Filmat e fundit

The Lorax 2012 720p Bluray x264 (Dubluar Ne Shqip)Një djalë 12-vjeçar kërkon për diçka që do ti mundësojë atij të fitojë
 dashurinë e vajzës së ëndrrave të tij. Për të gjetur këtë ai duhet 
të zbulojnë historinë e Loraks, krijesës simpatike që lufton 
për të mbrojtur botën e tij.

Direktorët:
Chris Renaud, Kyle Balda
Shkrimtarët:
Dr Seuss (bazuar nga libri), Cinco Paul (Skenari)
Aktoret:
Zac Efron, Taylor Swift, Danny DeVito

Kodi:  filmifletshqip

Legjenda e Rojtareve 2010 720p Bluray x264 (Dubluar Ne Shqip)Kur një buf i vogël është rrëmbyer nga një ushtri kukuvajkash të
 këqia, duhet të shpëtojë nga miqtë e rinj të gjetur dhe të kërkojë
 nga rojtarët legjendarë të ndalojnë kërcënimin.

Direktori: Zack Snyder
Shkrimtarët:
John Orloff (Skenari), Emil Stern (Skenari)
Aktoret:
Jim Sturgess, Hugo Weaving, David Wenham

Kodi:  filmifletshqip

Milo Shkon Ne Mars 2011 720p Bluray x264 (Dubluar Ne Shqip)Një djalë i ri i quajtur Milo fiton një vlerësim më të madh për 
nënën e tij pasi Martianët vijnë në Tokë dhe marrin nënën e tij larg.

Direktori: Simon Wells
Shkrimtarët:
Simon Wells (Skenari), Wendy Wells (Skenari)
Aktoret:
Seth Green, Joan Cusack, Dan Fogler

Kodi:  filmifletshqip

Piter Pan 2003 720p Bluray x264 (Dubluar Ne Shqip)Fëmijët e familjes Darling vizitohen nga Piter Pan, i cili i merr ata në Never 
Never Land dhe atje bëjnë një luftë të ashpër me Piratin e keq Kapitenin Huk.

Direktori: P.J. Hogan
Shkrimtarëve:
J.M. Barrie (loja), P.J. Hogan (Skenari)
Stars:
Jeremy Sumpter, Jason Isaacs, Olivia Williams

 Kodi:  filmifletshqip

Zathura nje aventure ne Hapesire (2005) 720p Bluray x264 (Dubluar Ne Shqip)Dy vëllezër të rinj janë të tërhequr në një aventurë ndër-galaktike
 kur shtëpia e tyre udhëton në mënyrë magjike nëpër hapësirë 
​​dhe ata janë duke luajtur një lojë për tu rikthyer përsëri në realitet.

Direktori: Jon Favreau
Shkrimtarët:
Chris Van Allsburg (libri), David Koepp (skenari)
Aktoret:
Josh Hutcherson, Jonah Bobo, Dax Shepard

 Kodi:  filmifletshqip

Skubi Du- Perbindeshat U Cliruan 2004 720p Bluray x264 (Dubluar Ne Shqip)Misteri Inc është duke marrë pjesë në hapjen e Muzeut Kulsonian të 
 Kriminologjisë, ekspozita premierë shfaq kostumet e përbindëshave dhe kriminelëve.

Direktori: Raja Gosnell
Shkrimtarët:
William Hanna (personazhet), Joseph Barbera (personazhet)
Aktoret:
Freddie Prinze Jr, Sarah Michelle Gellar, Matthew Lillard

 Kodi:  filmifletshqip

Rio 2011 720p Bluray x264 (Dubluar Ne Shqip)Në Brazil, zogj të ndryshëm ekzotikë trafikohen jashtë vendit. Në Muse Lake, 
Minesota, një kafaz me një papagall mashkull bie nga një kamion dhe gjendet
 nga një vajzë e vogël e quajtur Linda Gunderson, dhe e quan atë Blu.

Direktori: Carlos Saldanha
Shkrimtarët:
Carlos Saldanha (historia), Earl Richey Jones (tregimi)
Aktoret:
Jesse Eisenberg, Anne Hathaway, George LopezPerbindeshat Kunder Alieneve 2009 720p Bluray x264 (Dubluar Ne Shqip)Një grua e shndërruar në gjigant është goditur nga një meteorit në 
ditën e dasmës së saj, ajo bëhet pjesë e një ekipi përbinshash të 
dërguar nga qeveria e SHBA për të mundur një tru të huaj që 
është duke u përpjekur të marrë Tokën.

Direktorët:
Rob Letterman, Conrad Vernon
Shkrimtarët:
Maya Forbes (Skenari), Wallace Wolodarsky (Skenari)
Aktoret:
Reese Witherspoon, Z. Rainn Wilson, Stephen ColbertQofte nga Qielli 2009 720p Bluray x264 (Dubluar Ne Shqip)Filmi fokusohet në një qytet ku ushqimi bie nga qielli si shi.

Direktorët:
Phil Lord, Christopher Miller (si Chris Miller)
Shkrimtarët:
Phil Lord (përshtati për ekran ), Christopher Miller (tregimi)
Aktorët:
Anna Faris, Bill Hader, Bruce CampbellNje Perralle Hirusheje 2004 720p Bluray x264 (Dubluar Ne Shqip)E shfrytëzuar vazhdimisht nga njerka e saj e keqe, Sem Montgomeri 
është e emocionuar në lidhje me takimin me admiruesin e saj të internetit
 në mbrëmjen halluinit në shkollë.

Direktori: Mark Rosman
Shkrimtari: Leigh Dunlap
Aktoret:
Hilary Duff, Chad Michael Murray, Jennifer CoolidgeLart 2009 720p Bluray x264 (Dubluar Ne Shqip)Duke lidhur mijëra balona në shtëpinë e tij, 78-vjeçari Çarl 
vendos të përmbushë ëndrrën e tij të përjetshme të shikojë malet
 e Amerikës së Jugut. Rasell, një eksplorues i shkretëtirës 70 vjet më
 i ri, pa dashje bëhet një udhëtar pa biletë.

Direktorët:
Pete Docter, Bob Peterson
Shkrimtarët:
Pete Docter (tregimi), Bob Peterson (tregimi)
Stars:
Edward Asner, Jordan Nagai, John RatzenbergerAventurat e Tintinit [2011] 720p Bluray x264 (Dubluar Ne Shqip)Reporteri guximtar Tintin dhe kapiteni Hadok u nisën në një gjueti 
thesari në një anije të fundosur e komanduar nga paraardhësi Hadok-ut.

Direktori: Steven Spielberg
Shkrimtarët:
Steven Moffat (Skenari), Edgar Wright (Skenari)
Stars:
Jamie Bell, Andy Serkis, Daniel Craig 

Copyright © 2013. FilmiFletShqip - All Rights Reserved

Powered by Blogger.